فایل کامل|مطالعات و رساله معماري طراحی موزه خط ، تذهیب، مینیاتور، معرق ، خاتم با رویکرد هنرهای اصیل ایران|

مطالعات و رساله معماري طراحی موزه خط , تذهیب, مینیاتور, معرق , خاتم با رویکرد هنرهای اصیل ایران,رساله و پایان نامه موزه خط,پایان نامه معماری موزه خط و هنرهای ایرانی,رساله معماری موزه مینیاتور و معرق کاری,پایان نامه رایگان کارشناسی معماریمطالعات و رساله معماري طراحی موزه خط ، تذهیب، مینیاتور، معرق ، خاتم با رویکرد هنرهای اصیل ایران|32017195|tbl1986029|
به وب سایت دانلود و دریافت فایل های درسی آموزشی خوش آمدید اکنون مشخصات فایل مطالعات و رساله معماري طراحی موزه خط ، تذهیب، مینیاتور، معرق ، خاتم با رویکرد هنرهای اصیل ایرانرا مشاهده می نماییددانلود
در قالب Word و 233 صفحه و قابل ويرايش و آماده براي ارائه ،دفاع ،چاپ و کنفرانس ميباشد

========================================================
تمامي فايل هاي سيستم، توسط کاربران آن آپلود مي شود. اگر در فايلي تخلفي مشاهده کرديد و يا مالک پروژه اي بوديد که از وجود آن در سايت رضايت نداشتيد با ما تماس بگيريد، در اسرع وقت به گزارش شما رسيدگي مي شود.
neginfile.ir@gmail.com info@neginfile.ir
========================================================

تمامي فايلهاي موجود در سايت صرفا براي راهنمايي و کمک به دانشجويان و محققين عزيز مي باشد و هدف ما در سايت نگين فايل کمک به دانشجويان و دانش پژوهان عزيز براي بالا بردن سطح بار علمي آنها مي باشد.


قسمتهايي کوتاه از متن:

چکیده

صنایع دستی از دیرباز پیوند عمیقی با سنت و معماری داشتند. برای احیای صنایع دستی لازم بود که یک مرکزی به وجود آورده شود، که در آن به آموزش و شناساندن صنایع دستی به مردم پرداخته شود. بنابراین مجموعه آموزشی صنایع دستی را در زنجان و در کنار بافت قدیم و تاریخی زنجان در سرلوحه کار خود قرار دادم . در مجموعه ای که پیش رو دارید در ابتدا سعی بر آن شده است تا یک آشنایی نسبی را با صنایع دستی پیدا نماییم ، صنایعی که ریشه در تاریخ و فرهنگ و سنت این مردم دارند. در بخش دوم به مطالعات اقلیمی و جغرافیایی پرداخته شده است. و در انتها نیز درباره ایده های طراحی و نیز نحوه ی طراحی مجموعه و فضاهای پیش بینی شده برای مجموعه مطالبی نیزعنوان شده است.

هنرهای دستی ( هنرهای سنتی)
مبحث پیرامون صنایع دستی کهن ایران همیشه آمیخته با سنت بوده است و از دیرباز هنرهای دستی را هنرهای سنتی نیز می نامیدند.
سخن گفتن از سنت ها سخن از اصول لایتغیری است که ریشه در آسمان دارد ، سخن از تحقیق این اصول در مقاطع مختلفی اززمان و مکان است و بالاخره سخن از تداوم و استمرار اعتقاداتی خاص است که صوری قدسی که محمل این اعتقاداتند و تعالیم نسبت به واسط آنها در وجود انسان به فعلیت می رسد.
سنت ، به گونه ای که در اینجا تعریف شده ، ر سم یا عادت نیست ، شیوه متداول و مقطعی یک دوره گذرا هم نیست، سنت که مذهب به معنای اعم مهمترین جزء آن است، همراه و همگام با تمدنی که از آن نشات گرفته و قومی که آن را چون چراغ هدایت خویش برگزیده اند، باقی و پایدار است و حتی آنگاه که ظاهراً پرتویی نمی افکند، هرگز کاملاً به خاموشی نگرائیده است. بر عکس تنها سایه زمینی آن ناپدید شده و هستی ذاتی و روحانی اش به سرچشمه آسمانی خود پیوسته است.


فهرست مطالب به صورت زیر میباشد :
فصل اول:
هنرهای دستی
نقاشی
تاریخ نقاشی
درباره رنگ
تکنیکهای نقاشی
حلال های رنگ
سبک های معروف نقاشی
اصطلاحات معمول نقاشی
خط و خوشنويسي ، انواع آن و ارزشهاي بصري هر يك
كوفي بنايي معقلي
خط ديواني
خط تعليق
خط رقعه
خط نستعليق
ارزشهاي بصري خط كوفي
ارزشهاي بصري خط ثلث و نسخ
فصل دوم:
تذهیب
« تذهیب »
تعریف تذهیب
مکتبهای تذهیب
پیشیه تذهیب
چگونگی انجام یک اثر تذهیب
ابزارهای تذهیب
قلم مو
طلا و نقره
مهره
کاغذ
رنگ
پرگار، ترلینگ، خط کش
واژگان تذهیب
ابرک
اسلیمی اسلامی
بند اسلیمی
تاج
ترصیع
ترنج
جدول
ختایی
داغ
دهن اژدر
سرلوحه
سنجاق نشان
شرفه
شمسه
فرنگی
فصّالی
کتیبه
کتیبه ی سرلوحه
کمند زرین
گره
لچک ترنج
لچکی
واگیره
مینیاتور
مینیاتور و طراحی مینیاتور
روشهای مختلف طراحی مینیاتور:
سيری در مينياتور ايران
صنایع دستی
فرش ایران
نقوش لچک و ترنج
فرش
فرش ايران و چگونگي طبقه بندي آن
گروه – طرحهای آثار باستانی و ابنیه اسلامی
گروه – طرحهای شاه عباسی
گروه - طرحهای اسلیمی
گروه - طرحهای اقتباسی
گروه – طرحهای واگیره ای بندی
گروه – طرحهای بته ایبته جقه
گروه – طرحهای درختی
گروه – طرحهای ترکمن
گروه – طرحهای شکار گاهی
نقوش گلستان
نقوش لچک و ترنج
فصل سوم:
سفالگری
سفال با نقش كنده به چند دسته تقسيم مي شود كه عبارتند از:
سفال كنده با نقش هندسي
سفال كنده با نقش گياهي
سفال كنده با نقش حيوان
سفال كنده نوشته دار
سفال كنده با نقش انسان
نقوش سفال در ادوار اسلامي از چند منظر مورد بررسي قرار مي گيرد:
فن و هن

مطالب دیگر:
تحقیق شرح ابيات مثنوي بيت 1598 تا 1649تحقیق درباره ادبیاتتحقیق درباره زندگی ابونصر فارابيتحقیق در مورد کمال ‌الملکتحقیق در مورد آدولف هيتلرتحقیق در مورد ارشمیدستحقیق درباره افلاطونتحقیق در مورد آگوستينتحقیق جامع در مورد ويتگنشتاينمكتب تربيتي امام خميني (ره)تحقیق كتاب سوزي ايران و مصرتحقیق روابط خارجي ايران در زمان نادر شاهتحقیق اگر هدف تربیت است تنبیه بدنی چراتحقیق در مورد پروین اعتصامیتحقیق در مورد ایمانوئل کانتتحقیق در مورد توماس اديسونمجموعه ضرب المثل های ایرانیتحقیق درباره رمان ادبیات غیر دینیتصویرگری کتاب کودکتحقیق در مورد امام سجادتحقیق سيري درآثار و تحولات مهدي اخوان ثالثتحقیق در مورد ابوریحان بیرونیپاورپوینت نیروگاه بادیصور خیال در کلام بیدلپاورپوینت خطوط GIL